Projekty

Ogrody przydomowe i ich aranżacje. Czy to trudne zadanie?

Mało kto wyobraża sobie zaprojektowanie domu bez pomocy architekta, jednak wiele osób traktuje po macoszemu tereny zielone, ogrody przydomowe, aranżacje, które znajdują się przy tych starannie zaprojektowanych budynkach. Pozostawione przypadkowi są trudne w utrzymaniu i czasochłonne w pielęgnacji, przez co domownikom kojarzą się z niekończącą się pracą. A jednak może być inaczej! Wystarczy zlecić aranżację ogrodów przydomowych specjalistom. To doskonała inwestycja.

Urządzenie ogrodu nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. W końcu przestrzeń powinna być nie tylko urządzona ze smakiem, ale też funkcjonalna. Aby wygląd ogrodu spełniał nasze oczekiwania, niezbędna jest wiedza na temat roślin – im większa, tym łatwiej zaprojektować udany ogród. Aranżacje ogrodowe wymagają wiedzy na temat kwitnienia danych roślin oraz gleby, w jakiej powinny rosnąć. Aby roślinność wyglądała na zadbaną i zdrową, warto wiedzieć, jakie warunki należy jej zapewnić, aby dobrze czuła się w naszym ogrodzie. Znajomość podstawowych faktów sprawi, że nie będziemy planować czegoś, co jest z góry skazane na niepowodzenie.

Udane aranżacje ogrodów przydomowych to jednak nie tylko wiedza na temat flory. Niezbędna jest również wyobraźnia przestrzenna, która pozwoli na stworzenie kompozycji prezentującej się atrakcyjnie o każdej porze roku. Zmiana pory roku nie musi sprawiać, że ogród straci swój urok – wręcz przeciwnie, przestrzeń wokół domu może wyglądać olśniewająco nie tylko na wiosnę, gdy przyroda budzi się do życia, ale też po sezonie! Wystarczy jedynie zadbać, aby w ogrodzie znajdowały się kwiaty, które kwitną o różnych porach – od wcześniej wiosny aż do późnej jesieni.

Urządzanie ogrodów – Warszawa. Czy warto skorzystać z usług specjalistów?

Urządzanie ogrodów to duże wyzwanie. Stworzenie funkcjonalnego projektu, który będzie atrakcyjny wizualnie i nie nastręczy problemów w pielęgnacji, jest jednak możliwe. Powierzając to zadanie specjalistom, mamy gwarancję, że nasz zielony zakątek – niezależnie od jego wielkości, stylistyki czy funkcjonalności – będzie urządzony ze smakiem. Urządzanie ogrodów z doświadczonymi projektantami to oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Jeśli interesuje Cię profesjonalna aranżacja ogrodów, a Warszawa jest miejscem Twojego zamieszkania, to nasza oferta będzie dla Ciebie idealna. Projekty i aranżacje ogrodowe to nasza specjalność. Doświadczenie w branży sprawia, że jesteśmy w stanie stworzyć ogród, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Naszym priorytetem jest zadowolenie zleceniodawców, dlatego zawsze z uwagą słuchamy uwag i oczekiwań, a później tworzymy indywidualny projekt. Doświadczenie oraz wiedza naszych pracowników sprawiają, że ogród jest łatwy w pielęgnacji i cieszy domowników, choć nie wymaga od nich nakładu czasu i pracy. Aranżacje wykonane przez specjalistów to doskonała inwestycja. Zachęcamy do kontaktu, a stworzymy ogród Twoich marzeń, który zapewni Ci relaks zawsze, gdy tego potrzebujesz.

Projektowanie ogrodów to dziedzina, która wymaga ogromnej wszechstronności w działaniu, wiedzy z zakresu ogrodnictwa oraz znakomicie rozwiniętego zmysłu estetycznego. Aby ogród był nie tylko kawałkiem ziemi obsadzonym roślinami, to jego projekt musi być bardzo przemyślany i dostosowany do potrzeb właścicieli. Ogród to kawałek naszego małego raju, magiczne miejsce, które powinno być oazą spokoju, wyciszenia i przestrzenią do spotkań z rodziną i przyjaciółmi a więc jednocześnie piękny i praktyczny. Może być także miejscem, gdzie zechcemy spróbować swoich sił uprawiając (może na niewielkiej przestrzeni) rośliny użytkowe (warzywa, zioła, owoce), co może być źródłem radości i relaksu. Projektujemy również fragmenty ogrodów lub całe ogrody użytkowe, polecając sprawdzone i praktyczne rozwiązania i łatwe w uprawie rośliny.

Tworząc projekty ogrodów przydomowych i terenów zielonych korzystamy z wiedzy zdobytej na uczelni (Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGGW) a także licznych szkoleń, kursów (Ikenobo Floral Art w Kioto), wystaw (m in. wystawa Zieleń to Życie w Warszawie, Chelsea Flower Show w Londynie), śledząc na bieżąco nowości i uzupełniając zdobyte umiejętności (mamy ponad 20-letnią praktykę w dziedzinie aranżacji ogrodów i zieleni).

Projekty ogrodów tworzymy na podstawie Państwa zapotrzebowania i oczekiwań czyli taki ogród, w którym będziecie się dobrze czuć i będzie on zgodny z Państwa stylem. Dlatego może to być projekt ogrodu zarówno w stylu rustykalnym, jak i naturalnym, klasycznym, nowoczesnym czy orientalnym.

Najpierw wykonujemy koncepcję ogrodu (2 różne wersje do wyboru), później szczegółowy projekt wykonawczy, techniczny i wizualizacje a także kosztorys prac. Na pewno zaproponujemy też małą architekturę ogrodową, nawodnienie i oświetlenie.

Projekt ogrodu zawiera:

  1. Inwentaryzację ternu- podstawą jest mapa sytuacyjno-wysokościowa (tzw. "podkład geodezyjny") oraz inwentaryzacja istniejącyh roslin.
  2. Projekt koncepcyjny ogrodu (2 wersje do wyboru).
  3. Projekt techniczny nasadzeń w odpowiedniej skali - w projekcie zaznaczona jest każda istniejąca i projektowana roślina, wykaz szaty roślinnej z nazwami łacińskimi i polskimi i zdjęciami roślin.
  4. Projekt techniczny małej architektury- altany, domki narzędziowe, pergole, wiaty, elementy wodne, ścieżki , podjazdy.
  5. Projekt oświetlenia i nawodnienia.
  6. Wizualizacje wybranych fragmentów ogrodu.

Jeśli pragną Państwo zapoznać się z innymi projektami wykonanymi przez zespół Ogrody Niwa, to serdecznie zachęcamy do wizyty w naszej siedzibie. Rezultaty naszej pracy można także podziwiać w miejscowościach takich jak Warszawa, Magdalenka, Konstancin-Jeziorna, Wilanów, Międzylesie, Milanówek, Dziekanów Leśny, Zalesie Górne, Zawady, Józefosław, Gołków, Pyry oraz Piaseczno.