Projekty ogrodów przydomowych

Projektowanie ogrodów to dziedzina, która wymaga ogromnej wszechstronności w działaniu, wiedzy z zakresu ogrodnictwa oraz znakomicie rozwiniętego zmysłu estetycznego. Aby ogród był nie tylko kawałkiem ziemi obsadzonym roślinami, to jego projekt musi być bardzo przemyślany i dostosowany do potrzeb właścicieli. Ogród to kawałek naszego małego raju, magiczne miejsce, które powinno być oazą spokoju, wyciszenia i przestrzenią do spotkań z rodziną i przyjaciółmi a więc jednocześnie piękny i praktyczny. Może być także miejscem, gdzie zechcemy spróbować swoich sił uprawiając (może na niewielkiej przestrzeni) rośliny użytkowe (warzywa, zioła, owoce), co może być źródłem radości i relaksu. Projektujemy również fragmenty ogrodów lub całe ogrody użytkowe, polecając sprawdzone i praktyczne rozwiązania i łatwe w uprawie rośliny.

Tworząc projekty ogrodów przydomowych i terenów zielonych korzystamy z wiedzy zdobytej na uczelni (Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGGW) a także licznych szkoleń, kursów (Ikenobo Floral Art w Kioto), wystaw (m in. wystawa Zieleń to Życie w Warszawie, Chelsea Flower Show w Londynie), śledząc na bieżąco nowości i uzupełniając zdobyte umiejętności (mamy ponad 20-letnią praktykę w dziedzinie aranżacji ogrodów i zieleni).

Projekty ogrodów tworzymy na podstawie Państwa zapotrzebowania i oczekiwań czyli taki ogród, w którym będziecie się dobrze czuć i będzie on zgodny z Państwa stylem. Dlatego może to być projekt ogrodu zarówno w stylu rustykalnym, jak i naturalnym, klasycznym, nowoczesnym czy orientalnym.

Najpierw wykonujemy koncepcję ogrodu (2 różne wersje do wyboru), później szczegółowy projekt wykonawczy, techniczny i wizualizacje a także kosztorys prac. Na pewno zaproponujemy też małą architekturę ogrodową, nawodnienie i oświetlenie.

Projekt ogrodu zawiera:

  1. Inwentaryzację ternu- podstawą jest mapa sytuacyjno-wysokościowa (tzw. "podkład geodezyjny") oraz inwentaryzacja istniejącyh roslin.
  2. Projekt koncepcyjny ogrodu (2 wersje do wyboru).
  3. Projekt techniczny nasadzeń w odpowiedniej skali - w projekcie zaznaczona jest każda istniejąca i projektowana roślina, wykaz szaty roślinnej z nazwami łacińskimi i polskimi i zdjęciami roślin.
  4. Projekt techniczny małej architektury- altany, domki narzędziowe, pergole, wiaty, elementy wodne, ścieżki , podjazdy.
  5. Projekt oświetlenia i nawodnienia.
  6. Wizualizacje wybranych fragmentów ogrodu.

Jeśli pragną Państwo zapoznać się z innymi projektami wykonanymi przez zespół Ogrody Niwa, to serdecznie zachęcamy do wizyty w naszej siedzibie. Rezultaty naszej pracy można także podziwiać w miejscowościach takich jak Warszawa, Magdalenka, Konstancin-Jeziorna, Wilanów, Międzylesie, Milanówek, Dziekanów Leśny, Zalesie Górne, Zawady, Józefosław, Gołków, Pyry oraz Piaseczno.