Projektowanie ogrodów

Zajmujemy się profesjonalnym projektowaniem ogrodów. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni jest bardzo ważne, ponieważ pozwala wykorzystać jej wszystkie atuty i dobrać nasadzenia w taki sposób, by ilość roślin oraz ich gatunki perfekcyjnie wpisywały się w stylistykę przestrzeni. Priorytet stanowi dla nas dbałość zarówno o walory estetyczne, jak i kwestie użytkową naszych projektów. Dzięki temu są one w stanie zachwycić swoich właścicieli oraz ich gości, a przy tym pozostają funkcjonalne.

Na czym polega projektowanie ogrodów?

Jest to bardzo złożona usługa, w skład której wchodzi wiele różnorodnych działań. Znacznie wykracza poza tworzenie obszarów zielonych. Obejmuje także działania związane z inwentaryzacją przestrzeni oraz waloryzacją zieleni. Zajmujemy się również projektowaniem i modyfikacją elementów małej architektury oraz aranżacją tarasów czy patio.

Jak wygląda nasza praca?

Pierwszą czynnością jest oczywiście rozmowa z klientem. Dzięki niej możliwe jest określenie jego konkretnych potrzeb. Na tej podstawie podejmujemy dalsze działania np. dokonujemy podziału przestrzeni na taką, która będzie pełniła rolę dekoracyjną oraz użytkową. Stosunek tych powierzchni jest określany na podstawie preferencji klienta.

Podczas rozmowy z właścicielem określamy również jego możliwości pielęgnacyjne. Dzięki tej informacji jesteśmy w stanie określić, czy właściciel posesji będzie w stanie odpowiednio zajmować się roślinami, co pozwala nam dobrać gatunki roślin w taki sposób, by odpowiadały jego umiejętnościom ogrodniczym. Stosowanie wymagających, trudnych w pielęgnacji roślin w ogrodzie osoby, która nie ma czasu się nimi zajmować, nie miałoby przecież sensu.

Ogród dostosowany do Państwa potrzeb

Takie podejście sprawia, że osoby, które uwielbiają spędzać czas w ogrodzie, zajmując się jego pielęgnacją, otrzymają projekt umożliwiający im realizację swojego hobby. Z drugiej strony ci, którzy nie chcą poświęcać dużo czasu na zajmowanie się roślinami, a jedynie odpoczywać podziwiając piękno ogrodu i spędzając czas na łonie natury, również będą zadowoleni.

Stylistyka ogrodu

Dokładnie zapoznajemy się z posesją, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykorzystać naturalne ukształtowanie terenu i znaleźć optymalne miejsca nasłonecznienia, co pomoże nam odpowiednio zaplanować nasadzenia. W trakcie planowania bierzemy pod uwagę wymagania poszczególnych gatunków roślin, upewniając się, że będą one miały zapewnione odpowiednie warunki.

Tworzony przez nas ogród musi również charakteryzować się odpowiednią stylistyką. Zależnie od charakteru przestrzeni, będzie ona inna. W przypadku, gdy ogród ma sąsiadować z domem mieszkalnym lub siedzibą firmy, powinien byś stworzony w taki sposób, by doskonale komponować się ze stylistyką budynku.

Każdorazowo słuchamy potrzeb i pomysłów klientów, jednocześnie służąc im radą i podpowiadając najlepsze rozwiązania. Zawsze dostosowujemy nasze projekty do budżetu, specyfiki posesji, warunków klimatycznych oraz preferencji właścicieli. Bardzo ważne jest dla nas, by przestrzeń stanowiła miejsce, w którym z przyjemnością będą Państwo spędzać czas.

Projekty dopasowane do potrzeb klienta

Chcąc zapewnić naszym klientom rozwiązania, które perfekcyjnie wpasują się w ich indywidualne gusta, na ich życzenie jesteśmy w stanie przygotować wizualizację. Dzięki temu właściciel ogrodu już na początku wie, jakiego finalnego efektu może się spodziewać.

Na początku realizacji przygotowujemy także szczegółową wycenę, dzięki której jesteśmy w stanie dostosować projekt do budżetu. Ta informacja sprawia, że klient od samego początku jest świadom, jakich funduszy potrzebuje na budowę ogrodu.

Dla kogo dedykowane są nasze usługi?

Projektowanie terenów zielonych to usługa dedykowana nie tylko dla właścicieli terenów prywatnych np. posesji wokół domów jednorodzinnych czy siedzib firm, ale także dla wspólnot i instytucji. Zajmujemy się projektowaniem skwerów, parków czy zieleni na terenie osiedli mieszkalnych. Nasza oferta jest elastyczna i tworzona w taki sposób, by sprostać różnorodnym potrzebom poszczególnych klientów.